Följ oss på Instagram
https://instagram.com/vaksalaskp09ib?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IBF Roslagsalliansen P09Ne | 19 | 45 |
2. Björklinge BK P08/ 09 | 19 | 43 |
3. IK Sirius FBC P09 | 19 | 38 |
4. Rosersberg Arlanda IBK P09/ 10 | 19 | 34 |
5. FBC Åland P09/ 10 vit | 19 | 32 |
6. Tierp IBK P09 | 19 | 30 |
7. SK Vide PF09 | 19 | 30 |
8. IBK Östhammar P09/ 10 | 19 | 28 |
9. Hagunda IF P08/ 09 röd5 | 19 | 28 |
10. Tobo/ Örbyhus FF P08/ 09/ 10 | 19 | 24 |
11. Storvreta IBK P09 | 19 | 23 |
12. Vaksala SK P09/ 10 | 19 | 22 |
13. Bälinge IF P09 Gul | 19 | 20 |
14. Enköpings IBK P09 | 19 | 15 |
15. IK Sirius FBC P10/ 11 | 5 | 4 |
16. Örsundsbro IF -P08-10 | 19 | 3 |
17. Bortalag meddelas i januari | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Midas IBK P10 | 18 | 52 |
2. Vaksala SK P09 | 18 | 44 |
3. Bälinge IF P09 | 18 | 29 |
4. Frötuna IBF P 08/ 09 | 18 | 15 |
5. Hagunda IF P08/ 09 röd4 | 18 | 14 |
6. Almunge IK P08/ 09 Röd 6 | 18 | 13 |
7. Alunda IBF P09 | 18 | 13 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Vaksala SK P 09 | 19 | 47 |
2. Almunge IK P09 | 19 | 38 |
3. Alunda IBF P09 | 19 | 35 |
4. Hagunda IF | 19 | 29 |
5. SK Vide PF09 Blå | 19 | 21 |
6. Frötuna IBF P 08/ 09 | 7 | 9 |
7. IK Sirius FBC P09 Blå | 19 | 9 |
8. Storvreta IBK P09 | 19 | 9 |
WOW - vilken säsong för seniorerna!
17 apr
Vaksala startar DJ & HJ-verksamhet
16 apr
Vaksala SK:s jämställdhetsarbete uppmärksammas
8 apr
https://instagram.com/vaksalaskp09ib?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==
18 apr, 06:47 0 kommentarer
Nu är det dags för vårens spelarutvecklingsdagar arrangerat av Upplands Innebandyförbund.
Läs mer och anmäl dig här
Obs! Spelarutvecklingsdagarna är samma helg som Vamos Minicup. För er som spelar Vamos Minicup är det möjligt att meddela Upplands Innebandyförbund att ni deltar endast söndag, då blir det halva kostnaden. Meddela Upplands i anmälan.
27 feb, 13:55 0 kommentarer
Schema Mästarcupen.
Fredag: 18:00 Middag
20:30 Vaksala - Munka Ljungby
Lördag: 9:30 Hässelby - Vaksala
12:00 Pixbo - Vaksala
13:15 Lunch
15:15 Vaksala - Åmål
17:00 Middag
Söndag: 10:30 - 13:00 Lunch
Matchtider Söndag vet vi efter lördagens matcher.
Vi spelar våra gruppspelsmatcher i Almåshallen i Lindome
Maten för spelarna serveras i Lindås Waves Arena.
Lag placerade 1-4 i grupperna spelar åttondelsfinal lördagkvällen och lag placerade sist i grupperna får vila och spelar placeringsmatcher på söndag f.m.
Finalen spelas 16:45
Mvh
Ledarna
1 feb, 13:38 3 kommentarer
Vi kommer att bemanna hallen Gibon under fredag och söndag och arbetspassen är fördelade enligt följande:
Pass 1 2/2 kl. 15.15-18.00 Edvin Wallin, Måns Rowa och Theo Magnusson.
Pass 2 2/2 kl 17.45-20.15 Edvin Weiler, Hugo Hansson och Theodor Lundeborg
Pass 3 2/2 kl 20.15-22.30 August Eriksson, Mio Lundgren och Theodor Lundeborg
Pass 4 4/2 kl 09.30-11.30 Theo Agenheim, Maximilian Donnerberg och Matias Peltola
Pass 5 4/2 kl 11.30-13.30 Alfons Sandberg, Filip Sandberg och Lucas Thun.
Vi får som sagt betalt för 3 Sargvakter per timme men vill man vara på plats och hänga med grabbarna och kolla innebandy så finns det inget som hindrar det.
Stort tack till alla som ställer upp och hjälper till.
Lör 27/4
11:00-19:00 |
SM-finalen, Friends Arena
Friends Arena |
Sön 28/4
18:20-20:20 |
Match mot Stenhagens KK P07/08 Röd
Stenhagen BoKC |
Mån 29/4
19:00-20:30 |
Träning
Life Arena |
Mån 29/4
19:00-20:30 |
Träning
Life Arena |
Ons 1/5
18:30-20:00 |
Träning
Johannesbäckskolan |